0 příspěvků
0 komentářů
Fotografie
Kontakty
Telefon
602427336
Mobil
601212012
Adresa
Ulice, orientační číslo
Zahradní
Město / obec
Jeneč
PSČ
252 61
Mapa
Kraj
Středočeský
Základní informace
Popis
Prvopočátky vzniku parku se datují od roku 1992 a navazují na 150tiletou místní zahradnickou tradici. Na projektech se podílelo mnoho odborníků, specialistů pro zahradní a krajinářskou tvorbu jako např. prof. Ing. Jiří Mareček, CSc. ve spolupráci s dalšími předními architekty Ing. arch. Jiří Košťál a mnoho jiných. Již v průběhu terénních úprav bylo vysazováno několik desítek tisíc kusů širokého sortimentu rostlinného materiálu, včetně vzrostlých 30tiletých stromů. Základním stavebním prvkem pro kamennou architekturu se stala opuka z nedalekého okolí. Vzniklo tak netradiční naplnění nového smyslu a dalšího života tohoto i jiných stavebních materiálů. Již několik let spolupracujeme s fakultou architektury ČVUT Praha, s časopisem Zahrádkář, s Českým zahrádkářským svazem a jeho organizacemi.
Sortiment
Areál poskytuje prezentaci školkařských i jiných zahradnických výpěstků v parku návštěvníkům, kteří si tento sortiment mohou koupit v přilehlé zahradnické prodejně. Garden park se nachází ve Středočeském kraji na západní hranici Prahy, mezi městem Hostivice a obcí Jeneč. Vjezd do areálu přímo na parkoviště je ze silnice Karlovarská v jihozápadní části obce Jeneč. Nadmořská výška 365 m.
V Garden parku uvidíte mnoho tisíc květin, vodních ploch s vodopádem, kamennou architekturou, vyhlídkami. Najdete zde oázu klidu pro odpočinek, relaxaci, zábavu, inspiraci…
Z původně rovinatého terénu vznikl zajímavě členitý prostor s rozdílnými výškovými, osvitovými a půdními podmínkami. Tato různorodost umožňuje pěstovat široké spektrum rostlin od kvetoucích cibulovin, letniček, skalniček, trvalek, vodních i bahenních rostlin, jehličnatých a listnatých keřů až po vzrostlé okrasné i ovocné stromy. V každém ročním období návštěvník obdivuje krásu rozmanitých květů (např. tulipánů, narcisů, magnolií, rododendronů, azalek, růží, jiřin, kann, pelargonií a spousty dalších). Areál celoročně nabízí místo k pěstování, vzdělávání, odpočinku a zároveň prostor výstavní, prezentační, obchodní, kulturní, sportovní … pro romantické procházky a umělecké zážitky pod širým nebem. Garden park z celkové rozlohy čtvrt milionu metrů čtverečních otevřel na jaře 2015 svojí první část.
Doplňující infomace
GARDEN PARK
Zahradní ulice, 252 61 Jeneč
www.gardenpark.cz
www.facebook.com/gardenpark.cz
tel: 602 427 336
e-mail: info@gardenpark.cz
Fotografie
Fotografie 1
Fotografie 2
Fotografie 3